Späť na správy
23.03.2024 09:49

Počet obetí piatkovej streľby sa zvýšil na 93, zatkli 11 podozrivých

Počet obetí piatkovej hromadnej streľby v koncertnej hale na predmestí Moskvy za zvýšil na najmenej 93. Úrady v tejto spojitosti zadržali 11 osôb, informuje TASR podľa správ agentúr AP a AFP.

Ruský Vyšetrovací výbor (Sledkom) uviedol, že zatiaľ bolo potvrdených 93 úmrtí. Dodal, že tento počet sa ešte pravdepodobne zvýši. Ruské úrady tiež uviedli, že medzi obeťami sú najmenej tri deti.

Šéf ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov uviedol, že úrady zadržali 11 osôb, píše AP s odvolaním sa na ruské média. Štyria zo zadržaných sa zúčastnili priamo na útoku.

Do koncertnej sály Crocus City Hall v meste Krasnogorsk na predmestí Mosvky vpadli v piatok večer viacerí muži ozbrojení automatickými zbraňami a granátmi. Na mieste zabili podľa úradov najmenej 60 ľudí a 100 zranili. Z budovy boli hlásené výbuchy a zachvátil ju rozsiahly požiar. K zodpovednosti za útok sa prihlásila militantná organizácia Islamský štát.

Videozáznamy zverejnené na sociálnych sieťach zachytávajú ozbrojencov strieľajúcich do civilistov. Strecha budovy sa v sobotu skoro ráno zrútila a hasiči viacero hodín bojovali s požiarom, ktorý počas útoky vypukol, píše AP.