Zisk skupiny DHL za 2. štvrťrok vzrástol, tržby klesli
Nemecká logistická skupina DHL oznámila za 2. štvrťrok nárast zisku, aj keď jej tržby klesli. Zároveň potvrdila prognózu príjmov za celý fiškálny rok. TASR o tom informuje na základe správ DPA a RTTNews.
Konsolidovaný čistý zisk spoločnosti v 2. kvartáli vzrástol o 9,6 % na 815 miliónov eur zo 744 miliónov eur v minulom roku. Zisk na akciu sa zvýšil na 72 centov zo 63 centov/akcia.
Prevádzkový zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) v sledovanom období stúpol o 5,7 % na 1,43 miliardy eur vďaka zlepšeniu v oblasti nákladov a výnosov.
Marža EBIT sa zvýšila o 0,7 percentuálneho bodu na 7,2 % zo 6,5 % v minulom roku.
Tržby skupiny klesli o 3,9 % na 19,83 miliardy eur z 20,64 miliardy eur v predchádzajúcom roku najmä v dôsledku negatívneho vplyvu výmenných kurzov. Zahraničné tržby sa pritom znížili o 4,6 % na 14,69 miliardy eur.
Spoločnosť očakáva v tomto roku prevádzkový zisk vo výške najmenej 6 miliárd eur a voľný peňažný tok bez fúzií a akvizícií vo výške približne 3 miliardy eur.
Skupina naďalej predpokladá utlmené makroekonomické prostredie. Očakáva, že zlepšenia v oblasti nákladov pozitívne prispejú k vývoju zisku.
„V 2. štvrťroku ovplyvnili obchodné konflikty a geopolitické napätie dynamiku globálnej ekonomiky. V druhej polovici roka očakávame pokračujúce výkyvy v globálnej ekonomike. Naše zameranie sa na efektívne zlepšenia a rastové trhy sa v tejto situácii vypláca,“ uviedla finančná riaditeľka Melanie Kreisová.